25.01.2024
W dniach 08.01.-11.01.24 r. instruktorzy z Zakładu Ratownictwa Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przeszkolili 30 ukraińskich lekarek i felczerek z Ukrainy. Uczestniczki szkolenia na co dzień pracują w zespołach wyjazdowych karetek pogotowia w rejonach bezpośrednio dotkniętych działaniami wojennymi. Wśród kursantek znalazły się także koordynatorki stacji pogotowia ratunkowego, a także instruktorki z centrów nauczania medycyny ratunkowej.

04.01.2024
Serdecznie gratulujemy Panu prof. Robertowi Gałązkowskiemu - Prodziekanowi ds. Dietetyki, Ratownictwa Medycznego i Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM, kierownikowi Zakładu  Ratownictwa Medycznego WUM, dyrektorowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, któremu nadany został tytuł honorowy Doktora honoris causa Narodowego Medycznego Uniwersytetu im. O. Bohomolca w Kijowie za znaczący wkład w rozwój wspomnianego Uniwersytetu oraz systemów opieki zdrowotnej, edukacji i nauki Ukrainy.
07.12.2023
W dniach 20-22.11.2023 r. kadra Zakładu Ratownictwa Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadziła kurs doskonalący dla kadry dydaktycznej Uniwersytetu.
21.11.2023
W dniu 9 listopada br. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego – Jacek Siewiera wręczył, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, odznaczenia państwowe medykom (lekarzom i ratownikom medycznym) i wolontariuszom zaangażowanym w pomoc medyczną na terenie Ukrainy. Wśród uhonorowanych znaleźli się przedstawiciele Zakładu Ratownictwa Medycznego WUM.
20.10.2023
Zapraszamy do zapoznania się z pismem od Pana Dyrektora Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego - Macieja Maślanki...
13.10.2023
Z dniem Ratownictwa Medycznego obecnym i przyszłym ratownikom oraz osobom związanym na co dzień z ratownictwem chcielibyśmy przede wszystkim podziękować za trud związany z Państwa pracą oraz złożyć najserdeczniejsze życzenia wytrwałości, sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanych obowiązków.
03.10.2023
Szkolenie personelu Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w Ukrainie przeprowadzone we współpracy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Narodowego Uniwersytetu Medycznego im. Bohomolca w Kijowie.
14.09.2023
W związku z wojną w Ukrainie wciąż istnieje potrzeba szkolenia tamtejszej kadry medycznej. W dniu 11 września br. rozpoczęły się szkolenia personelu medycznego z Ukrainy w zakresie zaawansowanych zabiegów ratujących życie i medycyny pola walki, realizowane przez instruktorów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Zakładu Ratownictwa Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przy wsparciu Fundacji „Żyjmy zdrowo”.
04.09.2023
Szanowni Państwo, zapraszamy do lektury wywiadu z Panem mgr Jakubem Zachajem z Zakładu Ratownictwa Medycznego WUM pod tytułem "Lato w pracy ratownika medycznego".
30.06.2023
Z przyjemnością informujemy, że kierunek ratownictwo medyczne, prowadzony na Wydziale Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego znalazł się na 1. miejscu w Rankingu Kierunków Studiów 2023 (wśród kierunków 20 uczelni w kraju), przygotowanym w ramach Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023!