Ratownictwo medyczne na WNoZ najlepszym kierunkiem w Polsce w Rankingu Perspektyw!

Z przyjemnością informujemy, że kierunek ratownictwo medyczne, prowadzony na Wydziale Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego znalazł się na 1. miejscu w Rankingu Kierunków Studiów 2023 (wśród kierunków 20 uczelni w kraju), przygotowanym w ramach Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023!

Kierunek ratownictwo medyczne jest prowadzony na WNoZ od 2007 r., zapewniając studentom wysoki poziom kształcenia i odpowiednie przygotowanie do zawodu ratownika medycznego.

Pozostałe kierunki WNoZ uplasowały się na następujących miejscach:

dietetyka – 2. miejsce (na 19 uczelni)
położnictwo – 2. miejsce  (na 15 uczelni)
zdrowie publiczne – 2. miejsce 2 (na 12 uczelni)
pielęgniarstwo – 3. miejsce  (na 25 uczelni)

Warszawski Uniwersytet Medyczny zajął 7. miejsce w Rankingu Uczelni Akademickich 2023 r.

Uroczystość ogłoszenia wyników Rankingu odbyła się 29 czerwca 2023 r. w  Narodowym Instytucie Kultury w Warszawie. W gali udział wzięli JM Rektor WUM - prof. Zbigniew Gaciong oraz prof. Robert Gałązkowski, Prodziekan ds. Dietetyki, Ratownictwa medycznego i Zdrowia publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM, którzy odebrali z rąk organizatorów dyplomy potwierdzające lokaty.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z uroczystości!

Fot. Biuro Komunikacji i Promocji WUM