Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej Dzieci

Zapraszamy studentów WUM zainteresowanych tematyką Medycyny Ratunkowej Dzieci do poszerzania swoich zainteresowań w ramach naszego Koła Naukowego działającego przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym DSK, ul. Żwirki i Wigury 63a.

Ze względu na stan epidemiczny w chwili obecnej spotkania odbywają się on-line w MS Teams. Proszę o śledzenie strony FB SKN i/lub grupy MS Teams. Prace badawcze odbywają się w formie kontaktowej w/g indywidualnie ustalonych harmonogramów.

Bieżące prace badawcze prowadzone w ramach działalności SKN w roku 2021/2022:

Mini-grant studencki 1 - NZR/1/Z/MG/N/21
"Częstość i rodzaje ostrych zatruć wśród pacjentów pediatrycznych - analiza skali problemu, przyczyn, stopnia ciężkości stanu pacjentów i próba znalezienia metod służących zapobieganiu zatruciom u dzieci"
Budżet projektu - 8000zł

Kierownik Projektu: Kinga Grabska
Opiekun: dr n. o zdr. Jan Stachurski

Mini-grant studencki 2: - NZR/2/Z/MG/N/21
"Próby samobójcze u dzieci i młodzieży - analiza czynników ryzyka, metod i powodów podejmowania przez małoletnich prób samobójczych"
Budżet projektu - 8000zł

Kierownik Projektu: Izabela Pilarska