Procedury ratunkowe wewnątrzszpitalne - Szpitalny Oddział Ratunkowy

Zasady ogólne

ZAPISY

Zapisy na dyżury rozpoczynają się od początku roku akademickiego. Starosta roku zobowiązany jest zgłosić się do Pielęgniarki Oddziałowej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Bielańskim 22 56 90 120 mgr Izabeli Stępień i uzgodnić pierwsze zapisy na dyżury. Kolejne zapisy odbywają się według następujących zasad:

1. Pierwszy dyżur obowiązkowo jest dyżurem dziennym, musi odbyć się w powszedni dzień tygodnia i trwać 12 h.
  2. Studenci pierwszego roku są zobowiązani do odbycia pełnych dyżurów dwunastogodzinnych, w ilości przewidzianej dla swojego roku.
  3. Na dyżury, na kolejny miesiąc, zapisujemy się w ostatnim tygodniu bieżącego miesiąca - I rok w ostani czwartek miesiąca
  4. Studentów I roku obowiązuje 5 pełnych dyżurów dwunastogodzinnych + 3 godziny przygotowania do zajęć (wykład inauguracyjny, instruktaż stanowiskowy, szkolenie BHP)
  5. Dyżury są możliwe wyłącznie w dni powszednie, bez sobót i niedziel

PRZYGOTOWANIE DO DYŻURU

1. Obowiązującym w SOR strojem jest ubranie medyczne koloru białego. Obowiązuje również zmiana obuwia.
  2. Klucz do szatni i szafy dla studentów znajdują się w gipsowni – SOR B
  3. Na dyżur dzienny studenci stawiają się na godz. 8:00. Przebrani i gotowi do zajęć czekają na Pielęgniarkę Oddziałową SOR, pod drzwiami sekretariatu.

ZASADY SZCZEGÓŁOWE

1. Każda zamiana dyżuru powinna być zgłoszona, e-mailowo do godziny 8 rano, Pielęgniarce Oddziałowej mgr Izabeli Stępień (izabela.stepien@bielanski.med.pl) bądź Ordynatorowi SOR dr Grzegorzowi Chłopickiemu (jozef.chlopicki@bielanski.med.pl).
  2. Grafik dyżurowy dla studentów dostępny jest w pokoju socjalnym.
  3. W przypadku braku przydziału na strony, studenci zobowiązani są zgłosić się do pielęgniarki starszej (SOR C).

ZALICZENIE PRZEDMIOTU STANOWI:

dla I roku odbycie w terminie wszystkich dyżurów.