Praktyki śródroczne - SOR

Koordynator przedmiotu: dr n. med. Grzegorz. Michalak - grzegorz.michalak@wum.edu.pl

W trakcie drugiego roku studiów studentów obowiązuje zaliczenie Praktyk Śródrocznych - SOR

Ilość godzin praktyk wynosi:

  • 74 godz. dydaktyczne w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Bielańskiego, czyli cztery i pół dyżurów dwunastogodzinnych. Opiekunowie mgr Izabela Stępień, mgr Monika Lasota
  • 26 godz. dydaktycznych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM (ul. Żwirki i Wigury 63a), czyli 2 dyżury po 10 godzin zegarowych każdy. Opiekunem praktyk w SOR DSK jest mgr Karolina Kosiacka (karolina.kosiacka@wum.edu.pl)".

Opiekun SOR ustala szczegółowy zakres obowiązków i harmonogram praktyki oraz sprawuje nad nią kontrolę. 

Nieobecność studenta na praktyce może być usprawiedliwiona jedynie formalnym zwolnieniem lekarskim i powinna być odrobiona w innym terminie uzgodnionym z opiekunem praktyki.

Odbycie praktyki potwierdza Opiekun SOR, a zalicza dr Grzegorz Michalak.

Na dyżury w SOR Szpitalu Bielańskim można zapisywać się u Pielęgniarki Oddziałowej SOR 22/56-90-120

  • poniedziałki i piątki w godz. 9:00-14:30
  • pozostałe dni  w godz. 9:00-18:00

Możliwe jest także przesłanie przez Starostę roku listy osób zapisanych na zajęcia na kolejny tydzień, w każdy piątek do godziny 13:00, Pielęgniarce Oddziałowej mgr Izabeli Stępień izabela.stepien@bielanski.med.pl)

Celem praktyki jest:

poznanie organizacji i zasad funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego
zapoznanie się z przepisami bhp, regulaminem pracy obowiązującym w placówce
asystowanie i samodzielne wykonywanie czynności zawartych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 22 czerwca 2023 r. w sprawie medycznych czynności ratunkowych i świadczeń zdrowotnych innych niż medyczne czynności ratunkowe, które mogą być udzielane przez ratownika medycznego, Dz.U. 2023 poz. 1180 z późniejszymi zmianami.

Wykaz procedur do wykonania, zgodny z w/w rozporządzeniem, znajduje się w dzienniczku umiejętności praktycznych w zawodzie ratownika medycznego.

Na zaliczenie przedmiotu składa się:

  • odbycie w terminie wszystkich dyżurów;
  • pozytywna ocena z końcowego zaliczenia, którego termin ustala Pani Anna Czerkas anna.czerkas@wum.edu.pl w porozumieniu z dr Grzegorzem Michalakiem;

Zaliczenia będą odbywały się w grupach max. 6-osobowych w siedzibie Zakładu Ratownictwa Medycznego przy ul. Litewskiej 14/16