Medyczne czynności ratunkowe w Zespołach Ratownictwa Medycznego

na II roku studiów każdego studenta obowiązują 32 godziny zajęć, tj. dwa dyżury 12-godzinne.

Zasady ogólne

Osobą odpowiedzialną za organizację zajęć jest dr n. o zdr. Daniel Celiński - daniel.celinski@wum.edu.pl.

Studenci odbywają zajęcia w formie dyżurów 12-godzinnych. Dyżury można odbywać wyłącznie w dni powszednie w godzinach dziennych 8.00-20.00. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się, po indywidualnym uzgodnieniu, późniejsze rozpoczęcie i zakończenie dyżuru.

Zarezerwowanie terminu dyżuru przez studenta jest jednoznaczne z deklaracją obecności. Ewentualna zmiana terminu dyżuru możliwa jest jedynie w ważnych przypadkach losowych, za zgodą osoby odpowiedzialnej za prowadzenie zajęć.
Zmiany terminu dyżuru można dokonać jedynie drogą telefoniczną (kontakt podany poniżej).

Prośba, aby w  pierwszej kolejności zgłaszali się studenci, którzy zostali w pełni zaszczepieni.

Student odbywa praktyki tylko jeśli nie występują u niego objawy infekcji.

Pomiar temperatury jest wykonywany przed przystąpieniem do pełnienia dyżuru w SRM Siedlce.

Podczas zajęć bezwzględnie obowiązuje strój zgodny z Rozporządzeniem Ministrem Zdrowia z dnia 18 października 2010 r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego.

Środki ochrony indywidualnej - będą wydawane w zależności od podanego rozmiaru (wzrostu) studenta - oraz zostaną przygotowane w pomieszczeniu zespołu S1.

Zalecane jest posiadanie:

• własnej maski ochronnej (wielorazowego użytku jak w załączniku)
  • przyłbicy
  • googli

Na zajęcia studenci zgłaszają się do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Siedlcach ul. Biskupa Świrskiego 38 do ratownika medycznego zespołu specjalistycznego 04-01.

Kontakt:

W sprawach dotyczących terminów dyżurów oraz umundurowania:

Dr n. o zdr. Daniel Celiński – tel. 608-285-769 (wyłącznie w godz. 8:00 - 15:00), e-mail: daniel.celinski@wum.edu.pl

Izabela Kobylińska - tel.  517-731-017 (wyłącznie w godz. 8:00 - 15:00)
e-mail: i.kobylinska@rmmeditrans.pl

Zapisy w formie elektronicznej pod poniższym adresem:

Przed przystąpieniem do zajęć, konieczne jest dokładne zapoznanie się z poniższymi rekomendacjami dotyczącymi postępowania dla studentów.