Pozytywna opinia Polskiej komisji akredacyjnej dla kierunku Ratownictwo Medyczne

21 lipca 2022 r. Prezydium PKA wydało pozytywną ocenę programową dla kierunku ratownictwo medyczne
prowadzonym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na poziomie studiów pierwszego stopnia o profilu
praktycznym.

Ocena, którą wyrażono w Uchwale nr 591/2022 Prezydium PKA z dnia 21 lipca br., została wydana po zapoznaniu się z opinią zespołu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, raportem zespołu oceniającego,jak również stanowiskiem Uczelni w sprawie oceny programowej kierunku ratownictwo medyczne.

W uzasadnieniu stwierdzono m.in. że proces kształcenia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym umożliwia studentom kierunku ratownictwo medyczne osiągnięcie założonych efektów uczenia się dla studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym.

Wszystkie kryteria określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. w sprawie kryteriów oceny programowej zostały spełnione.

Kolejna ocena programowa kierunku ratownictwo medyczne przewidziana jest na rok akademicki 2027/2028.